Droga Odważnych Rozmowa z Dariuszem Dudkiem

Piotr Koźlak CSsR: Jak można określić nowy ruch dla świeckich Droga Odważnych, który pojawił się w rzeczywistości polskiego Kościoła dobrych kilka lat temu?

Dariusz Dudek: Droga Odważnych to katolicki ruch formacyjny dla mężczyzn, który powstał w 2010 roku z inicjatywy teologa i coacha Mariusza Marcinkowskiego oraz psychoterapeuty Michała Piekary. Stawia on sobie dwa cele: formację mężczyzn wspierającą realizację ich powołania jako, ojców, kapłanów i zakonników oraz tworzenie środowiska ich wzrostu. Droga Odważnych opiera się na duchowości ignacjańskiej.

Piotr Koźlak CSsR: Czy założyciele Waszego ruchu są jednocześnie głównymi odpowiedzialnymi za to, co dzieje się wśród was?

Dariusz Dudek: Za Drogę Odważnych odpowiedzialni są świeccy liderzy: Mariusz Marcinkowski – mąż, ojciec, trener rozwoju osobistego, certyfikowany mówca, trener i coach Maxwell Leadership Certified Team, a także teolog. Ma ponad 10-letnie doświadczenie trenerskie i mentorskie. Następnie Dawid Gacek – mąż, ojciec, od ponad 10 lat prowadzi szkolenia muzyczne w formach warsztatów i happeningów. Przeszkolił w tym czasie ponad 3000 nauczycieli. Trzecim odpowiedzialnym jest Sławomir Leszczyński – mąż, ojciec, z wykształcenia informatyk i teolog. Prowadzi własną działalność gospodarczą. Jego pasją jest muzyka. I Michał Paczuła – mąż, ojciec, dyrektor Fundacji Droga Odważnych.

Piotr Koźlak CSsR: Czy macie asystenta kościelnego?

Dariusz Dudek: Asystencję kościelną za Drogę Odważnych podejmują kapucyni Prowincji Warszawskiej, a głównym kapelanem jest br. Adam Zwierz OFMCap – spowiednik, kierownik duchowy, magister postulantów.

Piotr Koźlak CSsR: Jakie są główne cechy Waszego ruchu?

Dariusz Dudek: Charyzmatem Drogi Odważnych jest wspomniana formacja mężczyzn oraz tworzenie środowiska ich wzrostu. Wszystko to odbywa się zgodnie z ideałem życia, który streszcza się w słowach: miłość, służba i formacja.

Fragment artykułu pochodzi z Kwartalnika „Homo Dei” nr. 1/2023

UDOSTĘPNIJ

POLECAMY

Shopping cart

KWARTALNIK HOMODEI PRENUMERATA 2023 ZAMÓW JUŻ DZIŚ!

Sign in

No account yet?

Facebook YouTube
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
Start typing to see products you are looking for.
Shop
0 items Cart
My account